2. el araç alım ve satım işlemleri sırasında herkes nasıl bir araç aldığından emin olmak ve alacağı aracı ekspertiz yaptırmak ister. Ancak günümüzde bu işlem 2,3 saat gibi bir zaman almaktadır. 
 

Yetkili Servis Ekspertiz Yapar mı?

Yetkili servisler randevusuz oto ekspertiz işlemi yapmazlar. Yaptıkları durumlarda da belge veya rapor vermezler. Ölçümleri her hangi bir makine kulanmadan, görsel olarak olarak yapmaktadırlar ve motor performans ölçümü, fren testi, süspansiyon (amortisör) testi, yanal kayma (dingiller arası mesafe) testi yapmamalarına rağmen çok yüksek ücret talep etmektedirler.

Yetiki Servislerin kuruluş amacı araç bakım, onarım ve tamir olduğu için oto ekspertiz işlemine malesef zaman ayıramıyorlar. Uzun zaman alıyor ve işleri aksadığı için aksayan iş kaybı yüzünden oto ekspertiz işlemi için 200 ile 500 TL arası bir ücret talep ediyorlar.
 

biEkspertiz, Sanayideki Ustamdan Farklı Ne Yapacak?

Sadece kaza, değişen ve boyanan parçaları haricinde sürüş güvenliğinizi etkileyen 100'den fazla nokta gözden geçirilir. Motor performans testi, Fren testi, Amortisör testi, Yanal kayma testi ve Ön Düzen kontrolü ile alacağınız aracın tüm detaylarını öğrenirsiniz. Bunları sanayi ustaları gibi görsel analiz veya aracı kullanarak değil, bilgisayarlı sistemlerle tespit edilir. Ayrıca aracınızdaki sorunların maliyetlerini de sizlere bildiriyoruz. Aracınızı tanıyarak guvenli sürüş yapmanıza yardımcı oluyoruz. 
 

Ekspertiz Yaptırmak Gerçekten Önemli mi?

Bir çok insan araçlarını test ettirmeden alıyorlar. Çünkü araba peşinde koşturmaktan yoruluyorlar, bunalıyorlar ve asıl yanlış burda başlıyor. Satıcıya güvenip noterde 5 dakika da arabanın satışını alıp, parasını ödüyorsanız şayet süreç burada başlıyor. Kısa bir süre sonra bakım için servis'e gittiğinizde araçta şayet değişen, boyanan parçalar ve kazalar varsa kusurları ancak o an öğrenebiliyorsunuz. Tabiki yapacak bişey yok araba artık sizin. Bir müddet sonra aracı satıcaksınız veya model yükselteceksiniz problem burda ortaya çıkıyor. Bakıyorsunuz ki alıcı insanlar size soruyorlar? Otomobilinizde kaza, değişen, boyanan parça varmı ? "Ben alırken yok demişlerdi" veya bildiğiniz kadarıyla kaza, değişen ve boyanan parçalarını söylüyosunuz. Çünkü; oto ekspertiz işlemini yapmadığınız için aracınızı tanımıyorsunuz. Ama alıcı ekspertiz yaptırmak istiyor ve gerçek durumu ortaya çıkıyor. Alıcı bilinçli parasını çöpe atmak istemez muhakkak gösteriyor. Değerinde fiyat'a almak istiyor ve aldığı aracı tanımak isteyecek. Sizlerde alacağınız araçları tanımalı ve değerinde ücret ödemek istemez misiniz ?
 

Her Araçta Ufak Tefek Sorun Olur, OTO EKSPERTİZ Bana Ne Sağlayacak?

Bir araç kaza yapmış değişeni var boyanan parçaları var diye tabiki çöpe atılması gerekmez onarılarak kullanılacaktır. Çizikleri varsa boyanacak, ezik ve göçükleri varsa düzelip boyanacak bunlar doğaldır. Önemli olan aracın ana hatları düzgün olması şaseleri, podyoları, bagaj havuzu, kapı içleri, motor içi işlem gördü ise kullanımı etkilicek eklentiler var ise veya 2,3 araba birleştirilip görsel olarak sağlam bir araç meydana geldi ise; kısacası ağır hasarlı araç alıp kullanmak sürüş ve güvenlik yönünden sakıncalıdır ve kimse böyle bir arabayı bilmeden alıp kandırılmak istemez.

Hatasız, boyasız veya bir kaç parçası boyanmış otomobil ile değişen parçaları olan otomobil fiyatları aynı olmaz. hatasız, boyazsız ve kazasız diye araç alıp sonradan sorun yaşamanızı istemeyiz. Sürüş güvenliği de olmazsa olmazlarımız arasındadır. Bu sayede hem canınız hem paranız korunuyor.